Zdraví a krása

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Magnetické šperky

Nový příspěvek

Magnetoterapie

Magnetoterapie. Jedna z nejstarších forem fyzikální terapie, se kterou měl zkušenost již slavný Hippokrates. V dnešní době je nedílnou součástí alternativní medicíny, v určité podobě (pulzní magnetoterapie) se však prosadila i v medicíně klasické. S úspěchem ji využívají především fyzioterapeuti v rehabilitační medicíně.
Magnetické pole vykazuje určité účinky na lidský organismus, mluví se o příznivých vlivech na široké spektrum zdravotních potíží a chorob.

Magnetoterapie může mít podobu léčby s pomocí permanentních magnetů (to jsou různé léčivé magnetické náramky apod., tedy předměty z magnetického materiálu). Princip jeho výroby je poměrně jednoduchý. Umělé magnetické pole vzniká průchodem elektrického proudu vodičem nebo cívkou – už děti školou povinné v hodinách pozorují siločáry magnetického pole, které vytvoří železné piliny kolem vodiče, kterým protéká proud, a jak cívka pod proudem dokáže zmást střelku kompasu. Protéká-li vodičem pulzní elektrický proud, vzniká v jeho okolí pulsní magnetické pole. A funguje to i naopak – působí-li proměnné magnetické pole na vodivý materiál (což jsou i tkáně v lidském těle), objeví se zde elektrický proud. Tento jev je znám jako elektromagnetická indukce a na jeho základě lze teoreticky vysvětlit některé udávané ozdravné účinky pulzního magnetického pole na živé organismy.
Žádné komentáře
 
Antonie Šmídová, tel: +420 777 055 436, 723 865 746, antonie.smidova@seznam.cz